نوکیا 3000 دست اندرکار سیمبیان را به کمپانی اکسنچر روانه کرده و - nokia

نوکیا 3000 دست اندرکار سیمبیان را به کمپانی اکسنچر روانه کرده و

یکشنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1390 ساعت 07:30 ب.ظ

نوکیا 3000 دست اندرکار سیمبیان را به کمپانی اکسنچر روانه کرده و 4000 نیروی کار دیگر را نیز تعدیل می کند

واحد خبر mobile.ir : کمپانی فنلاندی نوکیا در روز 27 آوریل 2011 (7 اردیبهشت 1390) اعلام نمود که طی قراردادی که با کمپانی اکسنچر به امضاء رسانده 3,000 کارمند بخش سیمبیان خود را به این کمپانی منتقل می نماید تا به توسعه و ارائه سرویس های پشتیبانی این سیستم عامل بپردازند.

علاوه بر این، در همکاری میان نوکیا و اکسنچر قرار است که کمپانی اکسنچر به تهیه نرم افزارهای موبایل و ارائه سرویس های عملیاتی و تجاری حول پلتفرم ویندوزفون برای نوکیا و دیگر همکاران این اکوسیستم بپردازد.

اکسنچر یک کمپانی مشاوره مدیریتی و مشاوره فنی و فعال در زمینه برون سپاری های فناوری است که خدمات متنوعی را برای بسیاری از کمپانی های دیگر فراهم می آورد. این کمپانی که مرکز آن در دوبلین ایرلند واقع است با بیش از 215 هزار کارمند در بیشتر از 120 کشور جهان به فعالیت می پردازد. سابقه همکاری اکسنچر و نوکیا به سال 1994 بازمی گردد و از آن زمان این دو کمپانی همکاری های گسترده ای با یکدیگر را تجربه نموده اند.

هرچند کمپانی نوکیا بر اساس قراردادی که با مایکروسافت به امضاء رسانده قرار است عمده فعالیت های خود در حیطه گوشی های هوشمند را بر اساس بستر ویندوز فون مایکروسافت به انجام برساند اما قصد دارد که در سال های پیش رو 150 میلیون گوشی مبتنی بر سیستم عامل سیمبیان را نیز تولید و به بازار عرضه نماید و همکاری با کمپانی اکسنچر را می توان پایبندی نوکیا به فراهم آوردن بستر مناسب پشتیبانی از مشتریان کنونی و آتی سیستم عامل سیمبیان و رها ننمودن آنها قلمداد نمود.

Nokia Headquarter

تصویر بالا: مقر اصلی کمپانی نوکیا در شهر اسپو فنلاند

علاوه بر انتقال 3,000 کارمند به کمپانی اکسنچر، نوکیا قصد دارد به منظور کاهش هزینه های تحقیق و توسعه خود تعداد 4,000 کارمند دیگر خود را که اکثراً در فنلاند، دانمارک و انگلستان مشغول به کار هستند نیز از کار برکنار نماید. البته این کمپانی تدابیری را برای پشتیبانی از این کارمندان در نظر گرفته تا شاید بتوانند فرصت های شغلی جدیدی را بیابند. به هر حال در مجموع تعداد 7,000 نیروی کار نوکیا از مجموع 65,000 کارمند این شرکت (بدون احتساب کارمندان شبکه نوکیا-زیمنس) تعدیل می گردد.

نوکیا همچنین در نظر دارد تا مراکز  تحقیق و توسعه خود را هر چه بیشتر یکپارچه ساخته و مأموریت و اهداف هر مرکز را بصورتی شفاف مشخص نماید. بدین ترتیب با کاهش کارمندان و تحولات یاد شده، این کمپانی شاید بتواند تا 1 میلیارد یورو از هزینه های سالانه تحقیق و توسعه خود بکاهد.

بازار بورس هلسینکی و نیویورک نیز واکنش خوبی به این اقدامات نوکیا نشان داد، به گونه ای که ارزش هرسهم نوکیا در بازار بورس هلسینکی تا 3.3 درصد و در بازار بورس نیویورک تا 4.2 درصد افزایش یافت.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo

بزرگترین گروه ریاضی

فروشگاه

لطفاً کمی صبر کنید ...

فروشگاه اینترنتی

پیشنهاد ما
محصولات برتر
محصولات جدید
Copyright © All rights reserved.

تصویر ثابت